Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Ślub w stylu boho czy klasycznym?

Ślub w stylu boho czy klasycznym?

  Stosunkowo niedawno pojawiły się na polskich ślubach stylizacje ślubne boho – początkowo u Panien Młodych, a z czasem również Panowie Młodzi coraz chętniej zaczęli sięgać po inne rozwiązania niż dotychczas. Nadal jednak zdecydowana większość wybiera klasyczne ubranie na ceremonię ślubną. Na czym polegają najważniejsze różnice i o czym warto pamiętać dokonując wyboru?

  nSzczegółowo o ślubie w stylu boho pisaliśmy w poprzednim naszym artykule, przypominamy zatem najważniejsze.

  nBoho to styl, który upraszcza sztywne reguły i zdecydowanie na pierwszym miejscu stawia luz. Dlatego do ślubu w stylu boho nie trzeba iść w kompletnym garniturze, ale mozna stworzyć go z różnych elementów, pozornie do siebie nie pasujących. Świetnie sprawdzi się kraciasta marynarka, brązowa lub beżowa kamizelka, jasna koszula i takie same spodnie. Styl boho stoi dodatkami, dlatego ważny jest właściwy dobór krawata, muszki, poszetki, kamizelki, które nie muszą wcale być od tego samego garnituru, co jest warunkiem niemal koniecznym w przypadku stylu klasycznego.

  nI tym samy wchodzimy do uporządkowanego według klasycznych reguł stylu klasycznego. Klasycznie ubrany Pan Młody nosi najczęściej garnitur w kolorze granatowym lub grafitowym, do tego biała, prosta koszula, krawat w stonowanym kolorze lub muszka w ciemnym kolorze, poszetka złożona w TV-fold, koniecznie biała. Czarne, proste buty i pasek. Na tym w zasadzie moglibyśmy zakończyć, ponieważ w stylu klasycznym im mniej i prościej tym lepiej, liczy się umiar i powściągliwa elegancja, a stylizacja Pana Młodego nie powinna przyćmiewać Pani Młodej.

  Jaki jest najlepszy wybór? To już zależy od stylu i charakteru, a także osobowości Pana Młodego i oczywiście Pani Młodej. Jedno jest pewne – klasyczny garnitur jest zawsze bezpiecznym wyborem. Tu zasady są proste, oczywiste i dla wszystkich zrozumiałe. Garnitur w stylu boho wymaga większego zaangażowania, wiedzy o modzie i odwagi, niemniej ma swój ogromny urok. Zwłaszcza jeśli Pan Młody chce się wyróżnić i wyglądać inaczej od wszystkich, którzy brali ślub przed nim.

   

  nZapraszamy do Salonu NOOR przy ul. Zachodniej 14 we Wrocławiu, gdzie tworzymy klasyczne stylizacje ślubne, a także stylizacje boho dla Panów Młodych.