Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Poszetka do garnituru – jaką wybrać i dlaczego?

Poszetka do garnituru – jaką wybrać i dlaczego?

  poszetka do garnituru wrocław

  Poszetka to mała chusteczka w górnej kieszonce marynarki. Może być noszona na wiele różnych sposobów.  Biała poszetka, dyskretnie wystająca z kieszonki to klasyk biznesowej stylizacji. Kolorowa, fantazyjna, ułożona w puff lub wyłożona rogami na zewnątrz pasuje do stylu casual. Poszetka posiada jeszcze jedną, ciekawą zaletę – pozwala odwrócić uwagę od mankamentów sylwetki. Jakie poszetki powinno się nosić do garnituru?

  Poszetka – urok małej chusteczki

  Najprostsza zasada noszenia poszetki głosi, ze powinna ona pasować do krawata. Nie oznacza to, że musi być wykonana dokładnie z tej samej tkaniny co krawat, ale powinna z nim po prostu korespondować kolorem czy też ogólnym wzorem. Noszenie takich samych zestawów poszetki i krawata nie ma nic wspólnego z prawdziwą elegancją!

  Jeśli jednak nie wiesz w jaki sposób dobrać poszetkę i krawat skorzystaj z najprostszego wyjścia i noś do garnituru białą, klasyczną poszetkę. Zazwyczaj jest noszona jako nieznacznie wystający z kieszeni biały pasek, który zawsze wygląda stylowo. Najlepiej aby była wykonana z naturalnego lnu, ponieważ nie będzie wówczas przemieszczać się, a szorstka faktura tkaniny utrzyma ją w jednym miejscu.

  Prawdziwe pole do popisu dostarczają różnokolorowe, fantazyjne poszetki, które w ogóle nie nawiązują do krawata, a wręcz z nim kontrastują. Można je nosić na wiele różnych sposobów, a ich układanie bywa często prawdziwym wyzwaniem. Nie trzeba jednak koniecznie układać poszetki długimi godzinami – elegancja to cecha niewymuszona i naturalna.  Najbardziej popularne ułożenia poszetki to TV fold, która najlepiej sprawdza się w przypadku białej, klasycznej poszetki wykonanej z lnu, oraz złożenia typu puff, mountain fold i chaotic – najlepsze dla tkaniny jedwabnej. 

  Co ciekawe poszetka wcale nie musi być noszona w towarzystwie krawata! Garnitur świetnie prezentuje się również w sytuacjach bardziej casualowych bez krawata, z rozpiętym guzikiem pod szyją, ale z poszetką w kieszonce.