Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Jaki kupić garnitur na lato?

Jaki kupić garnitur na lato?

  koszula w kratę

  Latem wielu mężczyzn rezygnuje z eleganckiego stroju, zwłaszcza kiedy temperatura za oknem przekracza 30 stopni Celsjusza. Spodnie zaprasowane w kant i ciemna marynarka rzeczywiście nie są zbyt komfortowe, zwłaszcza w mieście podczas letnich upałów, ale nie oznacza to, że nie można być eleganckim również podczas okresu wakacyjnego. U progu lata podpowiadamy jak być eleganckim!

  Elegancki garnitur na lato

  nZacznijmy od jasnej koszuli z lekkiego materiału. Wybierajmy najlepiej koszule wykonane z naturalnego surowca, takiego jak len czy bawełna luźno tkana, typu oxford. Nie polecamy natomiast koszul z krótkim rękawem na eleganckie okazje – nie prezentują się zbyt korzystnie.

  Do jasnej, letniej koszuli polecamy również garnitur w jaśniejszej tonacji. Najlepsze będą tkaniny o otwartym splocie, znów najpopularniejszy jest len czy bawełna, jednak warto w tym wypadku zastanowić się również nad wełną z domieszką moheru, bawełny czy jedwabiu. Lniane i bawełniane garnitury zazwyczaj się gniotą, jednak tą cechę naturalnych tkanin należy traktować pozytywnie, a nie negatywnie. Wprawdzie włókna sztuczne nie gniotą się, ale funkcjonowanie w nich nie należy do przyjemnych i zdrowych, w szczególności latem. Zdecydowanie polecamy zatem tkaniny z naturalnych surowców, ze względu na ich walory jakościowe, jak również kwestie związane z komfortowym samopoczuciem, jakże istotnym dla naszego zdrowia.

  Garnitur w ciepłe dni

  Latem warto trochę poeksperymentować z kolorami i spróbować łączyć marynarki z innymi spodniami niż te od garnituru. Proponujemy w  tym wypadku połączenia np. kolorowych lub białych spodni z marynarką w kratę. Marynarka również może mieć niestandardowe barwy – różne od klasycznych szarości czy granatów. Lato zdecydowanie lubi kolory, a ciemna garderoba nie tylko nie będzie pasowała w pełnym słońcu, ale również będzie powodować dyskomfort z powodu upałów.

  Okres wakacyjny sprzyja ciekawym eksperymentom modowym i niestandardowym zestawieniom. Zachęcamy gorąco panów, aby nie obawiali się nietypowych rozwiązań i świetnie bawili się modą również latem!