Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Garnitur we wzór tenis

Garnitur we wzór tenis

    garnitur w paski

    Garnitur czy marynarka we wzór tenis to ponadczasowy deseń, który mają w katalogu wszyscy renomowani producenci odzieży męskiej. To klasyczny wzór, który wywodzi się jeszcze z drugiej połowy XIX wieku. Od lat jest synonimem klasy, elegancji i dobrego gustu.

    Garnitury czy marynarki we wzór tenis

    Garnitury we wzór tenis nosiły zazwyczaj osoby zamożne z kręgów arystokracji, jak również przedsiębiorcy, urzędnicy państwowi i reprezentanci inteligencji. Największą popularnością garnitur w kolorze granatu lub szarości w prążek cieszył się w I połowie XX wieku. Jednak do dziś w Wielkiej Brytanii, szczególnie w Londynie, jest uznawany za elegancki strój noszony do pracy. 

    Przedstawiamy dwie współczesne propozycje marynarki i garnituru we wzór tenis. Marynarka w zestawieniu z jasnymi spodniami – to stylizacja o bardziej sportowym i dynamicznym charakterze. Natomiast granatowy garnitur w prążek to elegancka propozycja dla mężczyzny na większe wyjście do teatru czy opery lub na wieczorną galę. Pionowe delikatne prążki ożywiają sylwetkę i dodają jej dynamizmu.