Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Włoskie wełny marki REDA

Włoskie wełny marki REDA

    Mówi się, że najlepsze garnitury powstają z tkanin naturalnych, wełen lub wełen z domieszką kaszmiru bądź jedwabiu – w najbardziej prestiżowej wersji. Mówi się też, że włoskie tkalnie nadal są niedoścignione, jeśli chodzi o jakość i perfekcję materiałów na garnitur. Wysokogatunkowe wełny, które zapewniają komfort noszenia i ponadprzeciętną elegancję pochodzą między innymi od producenta, jaką jest firma REDA.

    Historia firmy REDA zaczęła się w połowie XIX wieku, kiedy to rodzina Poalo zajęła się produkcją wełny pochodzącej od owiec rasy Merynos. Na przestrzeni lat firma zawsze hołdowała włoskiej tradycji, którą godzi z innowacjami i osiągnięciami technologicznymi. Tak jest do dnia dzisiejszego, kiedy tkaniny REDA charakteryzuje nie tylko perfekcyjne wykonanie z naturalnego surowca, ale również technologiczne zaawansowanie. Firma wprowadza właśnie na rynek tkaninę nazwaną REDA Active, która zapewnia utrzymanie niezmiennej temperatury ciała dzięki technologii nazwanej PCM (Phase Change Material), bez względu na to, jakie są warunki na zewnątrz. Innowacyjna technologia uaktywnia się w momencie, kiedy temperatura ciała i warunki zewnętrzne zmieniają się, absorbując i uwalniając ciepło kiedy to konieczne po to, aby utrzymać temperaturę ciała na niezmienionym poziomie.

    Ciągłe poszukiwania nowych rozwiązań przy jednoczesnej dbałości o uszanowanie tradycyjnych wartości sprawiają, że REDA to marka innowacyjna i poszukiwana przez krawców. Garnitury uszyte z tych tkanin często można spotkać w najlepszych kolekcjach. 

    Również w naszych kolekcjach jest mnóstwo garniturów, które zostały zaprojektowane i uszyte z tkanin REDA, które nosi się znakomicie.  Są to na przykład prestiżowe garnitury w kolorze Midnight Blue, ciemnym granatowym czy grafitowym, ale również kolorowe marynarki w kratę czy garnitury w kratę. Polecamy je gorąco naszym Klientom, wiemy bowiem jakiej pieczołowitości dokonują wszyscy, poczynając od włoskiej tkalni, poprzez krawców, którzy uczestniczą w powstawaniu garniturów. Zapraszamy do naszego Salonu Noor przy ul. Zachodniej 14 we Wrocławiu, mówi się bowiem, że najlepiej dotknąć i przymierzyć osobiście tak znakomitej jakości materiały i garnitury, jakie z nich powstają.