Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Wełniany garnitur najlepszy na zimę

Wełniany garnitur najlepszy na zimę

  Wełna to najbardziej popularna tkanina na zimowy garnitur. Naturalne włókno sprawia, że noszenie uszytych z niego ubrań zapewnia ciepło i jednocześnie przewiewność zapobiegającą przegrzaniu. Doskonale nosi się również garnitur uszyty z wełny z domieszką kaszmiru. Zimą należy bezwzględnie unikać tkanin sztucznych, lub ze sztuczną domieszką, ponieważ powodują przegrzewanie ciała i w efekcie nieprzyjemne pocenie.  

  Wybierz wełniany garnitur na zimę

  nW najchłodniejszej porze roku rekomendujemy zatem tkaniny zdecydowanie grubsze, niż latem, które dają dobrą izolację przed zimnem. Splot takich materiałów jest ciaśniejszy, a gramatura często przekracza 300g. Ubrania z nich uszyte leżą lepiej i wyglądają bardziej elegancko, łatwiej też prostują się na wieszaku i nie odkształcają. W klasycznej modzie męskiej sztuczne tkaniny, które nie przepuszczają powietrza, jak np. poliester, są bardzo źle widziane i nawet niższa cena nie zrekompensuje poczucia dyskomfortu spowodowanego poceniem się. Z kolei wiskoza, często wykorzystywana jako podszewka marynarki ze względu na proces produkcji jest uznawana za tkaninę pochodzenia naturalnego, a dokładnie roślinnego i jako taka jest „oddychająca” zatem nie powoduje przegrzewania.

  Tradycyjne podejście do kolorów oznacza, że zimą zazwyczaj preferowane są kolory ciemne, jak czarny, ciemny szary czy granat, natomiast jaśniejsze pozostawia się na słoneczne pory roku. Obecnie jednak takie podejście jest bardzo często z dużym wdziękiem przełamywane, co sprawia, że można z powodzeniem nosić np. niebieskie garnitury czy jasne szarości również podczas zimowych chłodów. Zimą można natomiast wybierać spośród całej gamy różnych faktur, np. prążki, żabie oczko, fil a fil, twill oraz wzorów, jak choćby krata różnej wielkości. Najpopularniejsza od lat jest wełna czesankowa, która charakteryzuje się gładką powierzchnią i może być z powodzeniem stosowana w formalnych garniturach. Mniejszym zainteresowaniem cieszą się tkaniny flanelowe czy wełny zgrzeblone, zapewne ze względu na specyficzną „włochatość” oraz fakt, że niezbyt pasują na formalne okoliczności czy wieczorne wyjścia. Są jednak bardzo ciepłe, co może mieć duże znaczenie, zwłaszcza podczas silniejszych mrozów.

  Zimą warto rozważyć garnitur trzyczęściowy z kamizelką, z tego powodu, ze jest po prostu cieplejszy. Poza tym nie da się ukryć, że kamizelka dodaje specyficznego uroku w stylu, który w pewnym sensie nawiązuje do vintage i elegancji z dawnych lat. Niemniej klasyczna, jednorzędowa marynarka jest zawsze dobrym pomysłem, również na zimę.

  W przededniu zimy polecamy garnitury uszyte ze szlachetnej wełny, która zapewni zarówno ciepło, jak i komfort. Modele garniturów i marynarek NOOR, które powstały z takich materiałów, jak np. Drago – mieszanki wełny i kaszmiru, czy też garnitury z tkaniny Reda, będącej 100% wełną to propozycje, które z pewnością sprawdzą się zimą. Warto zatem skorzystać ze sprawdzonych propozycji garniturów i uzupełnić je odpowiednimi koszulami, które również dobrze będą się nosić w chłodniejsze dni.