Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Szycie garnituru na miarę

Szycie garnituru na miarę

  Szycie garnituru na miarę to proces, do którego warto dobrze się przygotować. Zanim do niego przystąpimy warto zdać sobie sprawę, że to proces, który potrwa kilka tygodni, konieczne będą wizyty w Salonie, nie tylko na zdjęcie miary, ale również na przymiarki w trakcie powstawania garnituru. Ważna jest również okazja, na jaką garnitur ma być uszyty – z reguły jest to ślub.

  Proces szycia garnituru na miarę trwa kilka tygodni, jak już pisaliśmy na wstępie, a uzależniony jest od wyboru tkaniny i jej dostępności, stopnia skomplikowania fasonu garnituru, wykończenia oraz wszelkich dodatkowych czynności, jakie muszą być wykonane przez krawca, aby garnitur uszyć zgodnie z życzeniami klienta. Na początek konieczne jest zdjęcie miary, wybór tkaniny, podszewki czy guzików. To elementy oczywiste, natomiast nie do końca oczywiste bywają preferencje Klientów, dlatego warto zdawać sobie sprawę z kilku elementarnych zasad zanim zdecydujemy się na szycie.

  Garnitur powinien być dostosowany do sylwetki mężczyzny, w tym znaczeniu, że powinien nadawać pożądany kształt przy jednoczesnym tuszowaniu mankamentów, jeśli takowe są. Dobrze zaprojektowany i uszyty garnitur to taki, który pokazuje na pierwszym planie harmonijną sylwetkę, natomiast nieprawidłowo dobrany garnitur, zwłaszcza w kroju SLIM niestety pokaże mankamenty.

  Warto też zaznaczyć, że idealnie leżące na modelu garnitury leżą idealnie, ponieważ są pokazane przez zawodowych modeli lub zostały nałożone na manekin, który jest w standardowym rozmiarze np. 48. Na każdym mężczyźnie garnitur leży inaczej.

  Garnitur na miarę nie uszyje się w tydzień. Zwykle poświęcamy na ten proces minimum miesiąc, ze względu na czas konieczny na złożenie zamówienia na tkaninę, uszycie, dodatki. Musimy brać tez pod uwagę czynniki losowe, dokonanie ewentualnych przeróbek czy poprawek, które wcześniej nie były uwzględnione. Przeznaczenie minimum 1 miesiąca na szycie garnituru na miarę sprawia, że proces przebiega spokojniej i bardziej komfortowo.

  Chętnie doradzamy, zwłaszcza na początku procesu szycia garnituru, jednak całość przebiega szybciej, jeśli Klient przyjdzie już z zarysowaną decyzją. Warto mieć ogólny zarys, jak garnitur ma wyglądać – wybrany fason, kolor, deseń. Wtedy wybór np. tkaniny zawęża się do określonego zbioru i wszystko staje się prostsze. Mile widziane są przykładowe zdjęcia garnituru.

  Na koniec warto pamiętać, że szycie na wymiar angażuje cały sztab ludzi, którzy poświęcają swój czas, wiedzę i umiejętności do wykonania pojedynczego wzoru. Na cenę uszycia garnituru składają się m.in. takie składniki jak: cena zakupu tkaniny (małego odcinka na jeden garnitur), koszty transportu, dodatków, szycia i mamy cenę wyjątkową za wyjątkowy produkt. 

  W przypadku garnituru szytego na miarę trzeba zdawać sobie sprawę z faktu, że jest to inwestycja na lata, dlatego trzeba się do niej przygotować pod każdym względem. W Salonie Noor we Wrocławiu przy ul. Zachodniej 14 służymy poradą jak zrealizować usługę szycia miarowego i serdecznie zapraszamy do kontaktu pod nr tel. (71) 3593196 lub złożenie osobistej wizyty od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 – 16.00 a w soboty od 10.00 do 13.00. Serdecznie zapraszamy!