Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Sylwestrowy garnitur

Sylwestrowy garnitur

    Smoking to zdecydowanie najbardziej wytworne i eleganckie męskie ubranie. Od lat święci triumfy i w zasadzie jest obowiązkowy w wielkim świecie, podczas najbardziej eleganckich przyjęć i uroczystości. Dlaczego jest tak chętnie wybierany na wielkie gale i eleganckie okazje? To strój, który mężczyźni powinni nosić zgodnie z regułami oficjalnego dress code, gdy na zaproszeniu jest napisane: „black tie”, „cravate noire” lub „full evening dress”. Jest jak najbardziej odpowiedni na wytworny bal sylwestrowy, zwłaszcza kiedy odbywa się w stylowym wnętrzu pałacu, w eleganckim hotelu lub w operze.

    Smoking powinien być noszony do białej koszuli z wykładanym kołnierzykiem i podwójnymi mankietami ze spinką oraz do czarnej muszki jedwabnej lub aksamitnej. Jednorzędowy smoking powinien być zapinany na jeden guzik. Marynarka smokingowa powinna mieć połyskujące jedwabne lub atłasowe klapy w kształcie kołnierza szalowego lub w kształcie klap zbliżonych do tych w standardowej marynarce. Do smokingu powinno się nosić czarne buty typu oxford, ponieważ charakteryzuje je wytworna, czysta linia.

    Sylwester! W co się ubrać w ostatnią noc tego roku?

    nWarto pamiętać o najważniejszych regułach eleganckiego dress code, jednak trzeba mieć również na uwadze adekwatność do okazji i w taki sposób skomponować ubranie, aby było odpowiednie do naszego stylu, sylwetki i imprezy sylwestrowej na jaką się wybieramy. Jeśli spędzamy Sylwestra w mniej wytwornych okolicznościach, np. w kameralnym towarzystwie na prywatce wystarczy ubrać elegancką białą koszulę, krawat i ciemną marynarkę, choć wielu Panów ze względu na wygodę zapewne zrezygnuje z krawatu. Trzeba mieć jednak zawsze na uwadze adekwatność okazji i komfort zarówno swój, ale i gości oraz gospodarza. Niemniej sylwestrowa noc warta jest eleganckiej odmiany garderoby, nawet jeśli będzie to tylko detal w postaci np. spinek do mankietów!

    Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku 2018, pomyślności i sukcesów życzy zespół NOOR!