Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Różny stopień formalności ubioru a okoliczności

Różny stopień formalności ubioru a okoliczności

  Każdy ubiór powinien być dostosowany do okoliczności – ta ogólna zasada zawsze się sprawdza i warto jej przestrzegać. Jak zwykle jednak przysłowiowy diabeł tkwi w szczegółach, zatem warto zastanowić się nad tym na jaką okoliczność się wybieramy i w ten sposób zadecydować co w danym momencie jest najbardziej odpowiednie. Przedstawimy nasze propozycje ubioru w kilku wariantach z zastosowaniem garniturów i marynarek Noor.

  Najbardziej formalne okoliczności to z pewnością gale i wieczorne wyjścia na imprezy, gdzie obowiązuje określony dress code. Jeśli na zaproszeniu napisane jest black tie – wówczas sytuacja jest jasna i najbardziej odpowiednim ubiorem jest smoking.

  Z kolei na wydarzenia o uroczystej randze, które odbywają się wieczorem najlepiej ubrać garnitur w kolorze Midnight Blue lub czarnym, z białą koszulą, jednolitym krawatem. Garnitur może być dwu- lub trzyczęściowy. W przypadku czarnego garnituru wskazana jest jednak pewna ostrożność. Tego rodzaju zestaw jest przewidziany przede wszystkim na uroczystości pogrzebowe, zatem ubieranie go wymaga szczególnego wyczucia.

  Garnitur do noszenia na co dzień do pracy lub na spotkania w ciągu dnia może być w różnych kolorach – od klasycznego granatu począwszy, a skończywszy na kolorowych garniturach w kratę. Stopień formalności ubioru w tym wypadku uzależniony jest od rodzaju użytych dodatków – za pomocą kolorowej poszetki, krawatu czy też innych dodatków można nie tylko urozmaicić ubiór, ale też elastycznie dopasować jego oficjalność do okoliczności.

  Najmniej formalny jest zastaw casualowy – składający się z różnych elementów, np. kolorowej marynarki, spodni dżinsowych, kolorowej koszuli i bez krawata, ale za to np. z poszetką. W tej sytuacji niemal wszelkie kombinacje są dozwolone oczywiście w granicach dobrego stylu. W takim ubiorze można się wybrać na spotkanie z przyjaciółmi, niezobowiązujące wyjście na miasto czy rodzinne odwiedziny. Najważniejszy jest komfort i wygoda.

  W Salonie Noor zapewniamy szeroki wybór i indywidualne porady stylizacyjne – serdecznie zapraszamy na przymiarki! Dopasowujemy w indywidualny sposób rodzaj garnituru czy marynarki do okoliczności, na którą są kupowane – poczynając od najbardziej sformalizowanych, jak np. śluby, a kończąc na weekendowych zestawach mody męskiej. Zapraszamy do Wrocławia na ul. Zachodnią 14