Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Poszetka do garnituru ślubnego Pana młodego

Poszetka do garnituru ślubnego Pana młodego

    Poszetka to mała chusteczka w górnej kieszonce marynarki. Może być noszona na wiele różnych sposobów, w zależności od okoliczności.  Biała poszetka, dyskretnie wystająca z kieszonki to klasyk męskiej, eleganckiej stylizacji. Garnitur ślubny to jednak przypadek szczególny i warto zadbać o to, aby był perfekcyjnie dopracowany w najmniejszych detalach.

    Najprostsza zasada noszenia poszetki głosi, ze powinna ona pasować do krawata. Nie oznacza to, że musi być wykonana dokładnie z tej samej tkaniny co krawat, ale powinna z nim po prostu korespondować kolorem czy też ogólnym wzorem. W przypadku stylizacji ślubnej kolorowe poszetki nie są jednak dobrze widziane, wysoki stopień formalności narzuca pewne rozwiązania. 

    Idealna poszetka do garnituru na ślub jest śnieżnobiała, lniana, bawełniana lub z matowego jedwabiu. Składa się ją w klasyczny sposób, a więc w prostokąt, który powinien wystawać z brustaszy ok. 1 cm. Poszetka wykonana z naturalnej tkaniny nie będzie przemieszczać się, a szorstka faktura tkaniny utrzyma ją w jednym miejscu. Białą, klasyczną poszetkę można nosić nie tylko do krawata, ale również z muszką. 

    Do tak minimalistycznej poszetki najlepiej pasuje naturalny kwiat w butonierce – idealnym dodatkiem jest biały lub czerwony goździk, ewentualnie róża