Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Nowe tkaniny w nadchodzącej kolekcji garniturów i marynarek NOOR

Nowe tkaniny w nadchodzącej kolekcji garniturów i marynarek NOOR

  Z prawdziwą przyjemnością przedstawiamy naszą tegoroczną selekcję wspaniałych wełnianych tkanin, z których powstaje nasza najnowsza kolekcja garniturów i marynarek NOOR. Zawsze bardzo starannie podchodzimy do wyboru tkanin, nie tylko pod kątem aktualnej mody czy trendów – które zmieniają się jak w kalejdoskopie. Dużo większą wagę przywiązujemy do jakości materiałów – dlatego szlachetna wełna, pozyskiwana w sposób zgodny z zasadami zachowania środowiska naturalnego to kwestie dla nas bardzo istotne. Od wielu lat współpracujemy z włoską tkalną REDA 1865 i nasza selekcja bazuje głównie na wełnie tej marki.

  Nasz wybór padł w tym roku na tkaniny zarówno klasyczne, jak i na swój sposób oryginalne.

  Po pierwsze – pepitka. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych wzorów w modzie. W wersji klasycznej jest to fantazyjna, czarno-biała, drobna kratka. Nazywana inaczej “psim zębem” lub “kurzą stopką”, od pokoleń uznawana jest za niezwykle szykowny, elegancki i modny wzór. To jeden z nowych materiałów, z której powstały nasze garnitury. Ale to niezwykła pepitka, nieco zmodyfikowana i w kolorze granatowo-czarnym, zatem nieklasyczna klasyka. Kolejna tkanina, którą wybraliśmy to wełna FLANNEL NATURAL COMFORT. Niezwykle miękka flanela wykańczana na kaszmir. Przyjemnie otula i to tak delikatnie, że dosłownie nie czuć na sobie ubranej marynarki. Jest po prostu miękka i niesłychanie lekka. Jeszcze jedna tkanina, na którą warto zwrócić uwagę to wełna w nieregularny mikrowzór, będącym łączeniem kolorów  granatu z oberżyną. Idealna na garnitur.

  Na co zwracamy uwagę podczas szycia garniturów na miarę? Warto sobie przypomnieć.

  Gramatura tkaniny w przypadku garnituru szytego na miarę ma bardzo istotne znaczenie. Zwykle oznaczenia wahają się od 220 do 400 g i odpowiadają wadze metra kwadratowego danej tkaniny. Pamiętajmy, że im chłodniejszy klimat, tym gramatura powinna być większa. Jeśli materiał jest ściśle tkany, jak np. wełna czesankowa o splocie skośnym, czy też luźno jak letnie fresco, kwestia gramatury nieco się zmienia. Szukając materiału na letni garnitur, najlepiej spojrzeć na tkaninę pod światło. Jeżeli będzie prześwitująca, z pewnością doskonale sprawdzi się w upalne, słoneczne dni, nawet jeśli ma wysoką gramaturę. Z kolei gęsto tkana wełna czesankowa o mniejszej gramaturze będzie zbyt gorąca na upał.

  Kolejnym ważnym, przy wyborze tkaniny na garnitur, parametrem jest skrętność. Standardowe oznaczenia to Super 100’S, 120’S czy 130’S odnoszą się obecnie do grubości włosa, z jakiego została utkana nić. Zasadniczo tkaniny na garnitur, które mają oznaczenie skrętności na poziomie 130 S są szlachetne, ale jednocześnie wytrzymałe. Jeśli jednak chcemy zainwestować w garnitur uszyty z tkaniny o skrętności przekraczającej  Super 130’S lepiej poradzić się krawca, bowiem wełna wysokoskrętna charakteryzuje się połyskiem, jest bardzo delikatna, przez co mniej trwała.

  Zapraszamy na przymiarki do Salonu NOOR przy ul. Zachodniej 14 we Wrocławiu!