Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Jaki garnitur wybrać na ślub?

Jaki garnitur wybrać na ślub?

   

  O tym jaki garnitur wybrać na ślub najlepiej zdecydować biorąc pod uwagę kilka czynników, takich jak pora roku, konwencja ślubu i wesela, a przede wszystkim własna wygoda i rola garnituru po uroczystości zaślubin. Wbrew pozorom ten ostatni czynnik często okazuje się decydujący przy wyborze.

  Tego roku zauważamy, że coraz częściej Panowie pytają o szycie na miarę. To proces, który trwa co najmniej kilka tygodni i podzielony jest na etapy. Przede wszystkim należy sobie uzmysłowić, że szycie miarowe to „towar luksusowy” i jako taki jest droższe niż gotowy garnitur. Wynika to z kilku czynników, przede wszystkim z faktu, że to jednorazowe i dedykowane pod indywidualne potrzeby Klienta przedsięwzięcie, do którego należy się wcześniej przygotować. Jak? Przede wszystkim wybrać tkaninę, podszewkę, guziki, zdjąć miarę i zdecydować się na fason. Następnie konstruktor rozpoczyna konstruowanie garnituru od podstaw, Klient przymierza i dokonywane są korekty dopasowujące projekt do jego wymagań i warunków. Całość trwa minimum miesiąc i angażuje sporo uwagi i wysiłków krawca, a tym samym wpływa na ostateczną cenę.

  Jeśli Panu Młodemu zależy na oryginalnym i niesztampowym garniturze, ale jednocześnie nie wymaga szycia miarowego możemy zaproponować rozwiązania niestandardowe, choć niezwykle modne tego sezonu i jednocześnie na swój sposób ponadczasowe. Mowa o garniturze w jasnopopielatym kolorze, który jest szczególnie poszukiwany przez Panów Młodych na ślub w stylu rustykalnym, w plenerze i naturalnym otoczeniu. Druga propozycja niestandardowa, ale niebywale elegancka to garnitur w prążek (wzór tenis), który obecnie wraca do łask. To tzw. power suit kojarzący się z jednej strony z klasyczną modą lat 20-tych i 30-tych, a z drugiej strony budujący prestiż i bardzo męski wizerunek. W kolekcji NOOR ten garnitur powstał z doskonałej wełny – i to tez jest bardzo ważny wyznacznik jakości garnituru ślubnego. 

  W trzecim przypadku, jeśli Pan Młody zakłada i chciałby wielokrotnie korzystać z garnituru ślubnego również po ceremonii – zalecamy popularne fasony i kolory, takie jak ciemny granat lub ciemny szary. Takie garnitury są prawdziwie uniwersalne i doskonale sprawdzą się również w pracy lub podczas innych uroczystości. Wystarczy ubrać inną koszulę, wybrać inne dodatki – lub z nich zrezygnować i na przykład ubrać ciemno granatową marynarkę do dżinsów, bez krawata, ale z barwną poszetką. Ilość kombinacji jest ogromna, wystarczy skorzystać z wyobraźni i jedynie na co zwrócić uwagę to podstawowe dopasowania. 

  Zapraszamy do Salonu NOOR we Wrocławiu przy ul. Zachodniej 14, gdzie zawsze doradzimy Panom w doborze garnituru, jak również uszyjemy go od podstaw – zgodnie z życzeniem.