Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Jaki garnitur wybrać na różne okazje?

Jaki garnitur wybrać na różne okazje?

    Najczęściej garnitur jest kupowany na różne okazje i ma spełniać różne funkcje. Często kupowany jest do pracy lub na uroczyste okazje jak np. ślub, ale i w tym przypadku również może być noszony do pracy. Gdzie szukać informacji na temat wykonania garnituru? Najlepiej sprawdzać tzw. wszywki.

    Wewnątrz marynarek garniturów powinna być wszyta wszywka, która jest cennym źródłem informacji, swoistym certyfikatem jakości garnituru, który mówi o jego wykonaniu. Co możemy wyczytać z informacji we wszywce? W garniturach męskich NOOR wszywka znajduje się zawsze wewnątrz marynarki po prawej stronie. Jej obecność świadczy m.in. o tym, że producent dba o jakość produkcji i sprowadza tkaninę ze sprawdzonego źródła, natomiast skład samego materiału jest zgodny z informacjami podawanymi przez sprzedawcę.

    Informacje na wszywce producenta tkaniny precyzują np. źródło jej pochodzenia, rodzaj, skrętność, z czego została wykonana. Na wszywce można sprawdzić skład materiału wierzchniego, z którego garnitur jest uszyty. Wszywka jest charakterystyczna dla każdego rodzaju tkaniny, np. firma REDA ma inne wszywki dla wełny S’110 a inne dla wełny S’140. Tkaniny garniturów NOOR pochodzą ze sprawdzonego źródła i jest to wełna z hodowli fair trade. Zawsze podkreślamy ten detal, ponieważ jest on istotny zwłaszcza teraz, kiedy bardziej niż kiedykolwiek przywiązujemy wagę do trwałości i wysokiej jakości ubrań.

    Warto również sprawdzić składy materiału podszewki – często zdarza się tak, że podszewka rękawa jest poliestrowa. Zdecydowanie lepiej jest, jeśli jest uszyta z wiskozy. Renomowane tkalnie materiałów traktują wszywkę jako swoją reklamę, jeśli źródło pochodzenia surowca jest pewne – jest się czym szczycić.  Pamiętajmy jednak, że „diabeł tkwi w szczegółach” i jeśli na wszywce jest tylko napis: „wełna super 150” to nie jest to wystarczające potwierdzenie źródła pochodzenia, ponieważ można samemu zlecić wyprodukowanie takich wszywek. Aby uniknąć rozczarowania garnitur trzeba sprawdzić kompleksowo: odczytać informacje na wszywce, sprawdzić czy są kompletne, zweryfikować te informacje z rzeczywistym materiałem, z którego uszyty jest garnitur – zarówno wierzchniego, jak i podszewki oraz dodatkowo sprawdzić informacje na metce. Metka to dodatkowe źródło informacji, można z niej odczytać informacje na temat dodatków, np. z jakiego surowca zostały wykonane guziki.

    Zapraszamy do naszego salonu przy ul. Zachodniej 14 we Wrocławiu po więcej informacji na temat garniturów, a przede wszystkim zachęcamy do poznawania istotnych szczegółów, dzięki którym zakupy są świadome i wspierają produkcję i handel prowadzony zgodnie z zasadami fair trade.