Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Jaka koszula na ślub dla Pana Młodego?

Jaka koszula na ślub dla Pana Młodego?

    Najbardziej priorytetowym zakupem dla każdego Pana Młodego na ślub jest garnitur, nie można jednak zapominać o eleganckiej koszuli. Garnitur w kolorze granatowym czy ciemnoszarym w zestawie składającym się z marynarki i spodni, to nadal najczęstszy wybór, jednak hitem tego lata jest również garnitur w kolorze jasnego popielu czy jasnoniebieskiego. Bez względu na kolor garnituru wymagania co do koszuli są niezmienne – ma być w kolorze śnieżnej, nieskazitelnej bieli.

    Na ślubie i weselu obowiązuje najwyższy poziom dress code, dlatego wszelkie dodatki obowiązkowo muszą być adekwatne do okoliczności, ale zwłaszcza Pan Młody powinien stosować zasadę im mniej tym lepiej. Przesada jest w jego wypadku szczególnie źle widziana, ponieważ formalna elegancja sprowadza się do minimalizmu i prostoty. Jak już pisaliśmy, koszula Pana Młodego powinna być nieskazitelnie biała, uszyta z bawełny, najlepiej o skośnym splocie. Koszula do eleganckiego garnituru ślubnego powinna mieć ponadto kołnierz usztywniony. 

    Plisa koszuli powinna być kryta, jeśli Pan Młody zamierza ubrać muszkę lub gładka, jeśli zamierza ubrać krawat. Na piersi takiej koszuli nie powinno być kieszeni. Mankiety natomiast powinny być na spinki. Również w tym przypadku dominuje zasada minimalizmu: im mniej tym lepiej. Spinki powinny mieć subtelny kształt, najlepiej jednolity kolor i bardzo oszczędne wzornictwo. 

    Mankiety białej koszuli Pana Młodego mogą być skrojone pod kątem prostym i jest to najbardziej formalna, wręcz wytworna wersja lub z zaokrąglonym czy ściętym narożnikiem – te wersje są już jednak mniej formalne.

    Zapraszamy Panów Młodych, ich Braci, Ojców i Drużby na komfortowe i eleganckie zakupy do Salonu Noor przy ul. Zachodniej 14 we Wrocławiu, gdzie zapewniamy kompleksową obsługę i profesjonalne porady stylizacyjne.