Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Jak wybrać spinki do koszuli?

Jak wybrać spinki do koszuli?

  spinki do koszuli

  Spinki do koszuli to jeden z klasycznych i eleganckich dodatków do męskiej odzieży. Jeszcze nie tak dawno spinki do mankietów koszuli były noszone na najbardziej uroczyste okazje, jak ślub, wesele czy wytworne spotkania biznesowe, niemniej ostatnie lata przyniosły zmianę. Obecnie spinki są coraz częściej spotykane w modzie codziennej, casualowej. Niezwykle szeroka gama najróżniejszych kształtów, kolorów czy materiałów z jakich spinki do koszuli są wykonywane sprawiają, że stają się coraz bardziej popularne i lubiane przez mężczyzn.

  Jakie spinki do jakiej koszuli?

  nWybierając spinki trzeba najpierw pomyśleć o tym do jakiej koszuli będą noszone. Koszula powinna mieć w mankietach specjalne dziurki, które umożliwiają wpięcie spinek. Spinki do mankietów to rodzaj męskiej biżuterii, która powinna być wysmakowana i raczej dyskretna. Mają one za zadanie dopełnić cały strój i zgrać się z kolorem koszuli oraz marynarką. Jako dyskretny, ale jednocześnie elegancki dodatek nie mogą zdominować stylizacji. Z tych powodów dobierając je do koszuli trzeba zwrócić uwagę by stanowiły harmonijną całość.

  Spinki do koszuli powinny być widoczne. Rękawy marynarki nie mogą ich całkowicie zakrywać. Koszula powinna wystawać spod rękawa marynarki na około 2 cm, wówczas spinki będą mogły spełnić swoją ozdobną funkcję. Spinki do koszuli nie wykluczają innych dodatków do męskiego ubioru. Krawat czy kolorowa poszetka dobrane w przemyślany sposób będą doskonale harmonizowały z całą stylizacją eleganckiego mężczyzny.

  Przy zakupie spinek warto zwrócić uwagę ich wielkość, wykończenie, a nade wszystko na styl, który powinien być adekwatny do okazji, na którą są zakładane do mankietów koszuli. Lepiej zainwestować w spinki dobrej jakości niż dokonać nieprzemyślanego zakupu, bowiem elegancja to zawsze suma małych detali.