Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Jak kupić dobry garnitur? Czytajmy informacje na wszywkach.

Jak kupić dobry garnitur? Czytajmy informacje na wszywkach.

    Wybierając garnitur zwracamy zawsze uwagę na jego wygląd zewnętrzny, fason i kolor tkaniny, przymierzamy i sprawdzamy czy dobrze leży – zwłaszcza w ramionach. Warto jednak dowiedzieć się więcej i sięgnąć głębiej, do wnętrza garnituru. Wewnątrz marynarek powinna być wszyta wszywka, która jest cennym źródłem informacji, swoistym certyfikatem jakości garnituru, który mówi o jego wykonaniu. Co możemy wyczytać z informacji we wszywce?

    Garnitur męski, zwłaszcza garnitur szyty na miarę powstaje w kilku etapach. Dobrej jakości garnitury wyróżniają się nie tylko eleganckim wyglądem i perfekcyjnie leżą na mężczyźnie, ale również dostarczają spektrum informacji na swój temat, które są zawarte w małej i niepozornej, ale ważnej wszywce. W garniturach męskich NOOR wszywka znajduje się zawsze wewnątrz marynarki po prawej stronie.

    Informacje na wszywce producenta tkaniny precyzują takie detale jak np. źródło jej pochodzenia, rodzaj, skrętność, z czego została wykonana. Na wszywce sprawdzimy skład materiału wierzchniego, z którego garnitur jest uszyty. Wszywka jest charakterystyczna dla każdego rodzaju tkaniny, np. firma REDA ma inne wszywki dla wełny S’110 a inne dla wełny S’140. Warto również sprawdzić składy materiału podszewki – często zdarza się tak, że podszewka rękawa jest poliestrowa. Zdecydowanie lepiej jest, jeśli jest uszyta z wiskozy. Renomowane tkalnie materiałów traktują wszywkę jako swoją reklamę, jeśli źródło pochodzenia surowca jest pewne – jest się czym szczycić.  Pamiętajmy jednak, że „diabeł tkwi w szczegółach” i jeśli na wszywce jest tylko napis: „wełna super 150” to nie jest to wystarczające potwierdzenie źródła pochodzenia, ponieważ można samemu zlecić wyprodukowanie takich wszywek. Aby uniknąć rozczarowania garnitur trzeba sprawdzić kompleksowo: odczytać informacje na wszywce, sprawdzić czy są kompletne, zweryfikować te informacje z rzeczywistym materiałem, z którego uszyty jest garnitur – zarówno wierzchniego, jak i podszewki oraz dodatkowo sprawdzić informacje na metce. Metka to dodatkowe źródło informacji, można z niej odczytać informację na temat dodatków, np. takie jak surowiec, z którego wykonane zostały guziki – na bazie lub z poroża

    Kupowanie dobrej jakości garnituru, zlecenie uszycia garnituru na wymiar to pewien proces, który jest czymś więcej niż szybkimi zakupami w centrach handlowych w sieciowych sklepach. Z całą pewnością trwa dłużej i jest w nim zawarty pewien ceremoniał. Aby kupić dobry garnitur, który będzie mężczyźnie służył na różne okazje, z którego będzie w pełni zadowolony, a nawet dumny, zasługuje na dobre przemyślenie decyzji i poświęcenie czasu. Warto zatem znać krawieckie tajniki, aby móc z przyjemnością wybierać najbardziej odpowiedni dla siebie garnitur, a potem z jeszcze większą przyjemnością i satysfakcją go nosić.

    Serdecznie zapraszamy do naszego Salonu, przy ul. Zachodniej 14 we Wrocławiu. Pomożemy Państwu w wyborze najlepszego garnituru, doradzimy i udzielimy fachowych porad stylizacyjnych.