Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Granatowy garnitur – klasyka, która nigdy nie przemija

Granatowy garnitur – klasyka, która nigdy nie przemija

    Granatowy garnitur jest najczęściej wybierany, jako pierwszy, prawdziwie elegancki męski strój na uroczyste okazje lub do pracy, gdzie wymagany jest dress code. Jest uniwersalny, stosowny na wiele różnych okazji i wygodny. Nawet w opcji jednego koloru granatowego można jednak skomponować wiele różnych zestawów.

    Jaki kolor pasuje do granatowego garnituru? Oprócz białej koszuli, którą zakładamy na najbardziej uroczyste okazje, świetnie sprawdzą się też koszule w jasnych odcieniach niebieskiego, delikatnego różu, żółci czy jasną kratkę. W przypadku garnituru granatowego dobór koszuli nie sprawia wielkiego problemu, większość propozycji doskonale się sprawdza. A jaki krawat pasuje do granatowego garnituru? Mamy do wyboru bardzo szerokie spektrum – od koloru zbliżonego do granatu poprzez kontrastujące czerwienie, nasycone barwy fioletu czy ciemnego bordo. Granatowy garnitur, który sam w sobie jest kolorem bardzo stonowanym daje możliwość większej fantazji w zakresie doboru dodatków. Warto o tym pamiętać również w przypadku muchy czy poszetki. Dla ożywienia takiego zestawu warto dobrać kontrastujące akcenty, które ożywią granatowy garnitur.

    Pasek do granatowego garnituru i buty również nie powinny przysporzyć problemu – w tym wypadku dobrze się sprawdzi stonowane podejście bez ekstrawagancji i postawienie na czarny bądź ciemnobrązowy kolor. Same buty najlepiej aby były wiązane, oczywiście skórzane o klasycznym kształcie. 

    Kiedy decydujemy się na zakup granatowej marynarki pasujące do niej dodatki są w przybliżeniu podobne, jak w przypadku garnituru, trzeba jednak pomyśleć o spodniach. Spodnie do granatowej marynarki, jakie będą najbardziej odpowiednie, w przypadku mniej oficjalnych okoliczności to np. jeansy w ciemnym, klasycznym kolorze indygo. Z kolei latem do granatowej marynarki można ubrać spodnie w jaśniejszym kolorze, np. piaskowym. Ten zestaw jest już jednak bardziej casualowy, odpowiedni na mniej oficjalne okoliczności

    Zapraszamy serdecznie Panów do naszego Salonu NOOR, na ul. Zachodnią 14 we Wrocławiu. Zapewniamy indywidualne porady wizerunkowe i dobór odpowiednich dodatków do garnituru – krawaty, poszetki i koszule.