Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Garnitury we wzór tenis

Garnitury we wzór tenis

    Garnitury w prążek to klasyka mody męskiej, która co kilka dekad regularnie wraca do mody. Ostatni swój największy modowy szczyt miała na przełomie lat 80-tych i 90-tych, kiedy to, zwłaszcza w świecie zachodniej finansjery, garnitury we wzór tenis były chętnie noszone przez mężczyzn. Obecnie jeszcze nie jest to aż tak popularny trend, jak przed 30 laty, ale stają się coraz bardziej zauważalne. Co takiego przykuwającego uwagę mają garnitury we wzór tenis, nazywane również „power suits”?

    Tenisowy prążek kojarzy się głównie z garniturami – kiedyś był to główny wzór eleganckich ubrań noszonych do pracy przez mężczyzn. Power suits natomiast to umowna nazwa garniturów, w szczególności męskich, które są noszone, aby podkreślić pozycję władzy i wysoki status. Często były to dwurzędówki m.in. również we wzór tenis. Koneserzy ubioru wciąż chętnie noszą dwurzędówki. Taka moda męska była szczególnie popularna jeszcze w czasach 20-lecia międzywojennego, później mocno ewoluowała, aż do współczesnych zdecydowanie bardziej subtelnych garniturów. Niemniej charakter power suit jako symbol statusu pozostał nadal aktualny.

    Współczesna moda męska jest nieco zachowawcza – dominują granatowe czy grafitowe garnitury  z otwartymi klapami, zazwyczaj mocno dopasowane. Ubranie jest tak przesadnie dopasowane, że aż trzeszczy na noszącym, zwłaszcza jeśli jest młodym mężczyzną, zaczynającym przygodę z elegancką modą męską. Dochodzimy do punktu zwrotnego, po którym ubrania będą już coraz swobodniejsze i luźniejsze, a coraz więcej mężczyzn interesuje się fakturami, wzorami i kolorami. Jednolite tło symetrycznie poprzecinane cienkimi paskami w kontrastowym kolorze to jedna z tych opcji eleganckiego męskiego garnituru, która w tym roku ma szansę zyskać jeszcze więcej na popularności.

    Zapraszamy do Salonu Noor we Wrocławiu przy ul. Zachodniej 14 po inspiracje i na przymiarki w komfortowych warunkach i przyjaznej atmosferze!