Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Garnitury od podszewki

Garnitury od podszewki

    Dobrze uszyty garnitur to suma wielu detali i składników. Zazwyczaj oceniamy jego wygląd zewnętrzny – rodzaj tkaniny i kolor oraz to jak się nosi. Dobrze uszyty garnitur powinien być jak druga skóra dla mężczyzny, a nie brakuje tez opinii, że to jego współczesna zbroja. Nie zmienia to faktu, że powinien się perfekcyjnie nosić i doskonale wyglądać. Jednak tkanina wierzchnia i wygląd zewnętrzny to nie wszystko, bowiem równie ważne jest to, co się kryje w środku, czyli podszewka. 

    Warto zajrzeć do wnętrza garnituru z kilku powodów. Przede wszystkim dla wygody noszenia, w szczególności związanej z przegrzaniem się zwłaszcza w ciemnym garniturze, uszytym z grubszej tkaniny, warto zatem sprawdzić czy cała podszewka jest uszyta z wiskozy. Zdarza się bowiem, że rękawówka jest uszyta z poliestru, a to może być niekomfortowe. Wiskoza jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ swoim charakterem jest najbardziej zbliżona do bawełny, czyli tkaniny naturalnej, która umożliwia oddychanie skórze. Wiskoza powstaje z surowca naturalnego – z celulozy, która jest poddawana obróbce chemicznej. Wiskoza to materiał, który chroni nas przed nadmiernym przegrzaniem się i poceniem, jest przewiewna i lekka, zapewnia skórze dobre oddychanie i nie powoduje uczuleń. Stąd tez często jest wykorzystywana jako podszewka garniturów.

    Acetat jest również tkaniną, która powstaje z celulozy w wyniku obróbki chemicznej i ma właściwości podobne do wiskozy. Jest ceniony za swoje praktyczne właściwości: dobrze przepuszcza powietrze, całkiem nieźle wchłania wilgoć, a jego produkcja jest ekonomicznym procesem. Dla tych powodów jest chętnie stosowany jako materiał podszewkowy. 

    Perfekcyjne wykończenie garniturów stało się ozdobą. Pięknie skomponowana podszewka, powinna idealnie harmonizować z garniturem, dodając mu charakteru. To już nie jest ukrywane wnętrze, ale wnętrze, które również kształtuje wygląd garnituru, podkreślając kolor tkaniny wierzchniej. Ściągając marynarkę i pokazując jej wewnętrzną stronę również można zaskoczyć pozytywnie – ponieważ możliwości wyboru atrakcyjnej podszewki są naprawdę ogromne. Można ją dobrać w zależności od gustu właściciela i jego zainteresowań – wzór na podszewce nie musi być wcale jednolity. Oferujemy do wyboru podszewki ze wzorem np. w konie, samochody, gitary, karty czy motocykle. 

    Serdecznie zapraszamy do naszego Salonu, przy ul. Zachodniej 14 we Wrocławiu, gdzie możecie Państwo dowiedzieć się więcej nie tylko na temat samych garniturów, ale również dodatków. Pomożemy Państwu w wyborze najlepszego garnituru, jak również doradzimy i udzielimy fachowych porad stylizacyjnych.