Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Garnitury na jesień

Garnitury na jesień

  garnitur na jesień

  Wprawdzie lato nadal w pełni i z pewnością jeszcze będziemy się cieszyć słońcem i ciepłymi temperaturami we wrześniu, niemniej powoli do naszych drzwi puka już jesień. Warto pomyśleć na przełomie sierpnia i września o tym co ubrać na jesień i w jaki sposób kreatywnie podejść do zakupów, aby garderoba była nie tylko elegancka, ale również dobrze przemyślana.

  Materiały na jesienne garnitury

  nNiezmiennie modne są garnitury uszyte w fasonie slim, czyli dopasowane do sylwetki i przylegające do ciała. Spodnie w takim fasonie są węższe niż klasyczne spodnie garniturowe o tradycyjnym kroju. Popularne są nie tylko garnitury uszyte z tkaniny o jednolitej barwie, mężczyźni coraz chętniej sięgają również po wzorzyste garnitury w kratę i również kolorowe marynarki.

  Dominuje nadal dwuczęściowy garnitur, składający się z marynarki i spodni. Zestaw z kamizelką jest mniej popularny, z reguły zakładany na wyjątkowe uroczystości, np. ślub. Niezmiennie najmodniejsze garnitury szyte są z tkanin o kolorze niebieskim, granatowym czy w różnych odcieniach szarości. Wybór odpowiedniego garnituru jest uzależniony od okazji, na jaką będzie ubierany. Mężczyźni, którzy nie są związani dress codem np. w pracy, zazwyczaj nie mają w garderobie zbyt wielu modeli. Tym ważniejsze jest, aby przed uszyciem na miarę takiego garnituru, który będzie wykorzystywany na różne okazje, dokładnie przemyśleć jego wygląd. 

  U progu jesieni polecamy zatem garnitur w kolorach niebieskim, granatowym lub ciemnoszarym, uszyty w tkanin wełnianych. W szczególności warte polecenia są tkaniny włoskie. W kolekcji NOOR mamy modele, które powstały z takich materiałów, jak np. Vitale Barberis Canonico w kolorze Midnight Blue, Cerutti w kolorze niebieskim czy MIROGLIO w kolorze grafitu. Są to klasyczne, uniwersalne propozycje, uszyte z niezwykłą pieczołowitością z włoskich tkanin, które z pewnością sprawdzą się na różne okazje. Z propozycji marynarek, w szczególności na przełomie lata i jesieni, warto skorzystać z kolorowych modeli w kratę, które można zestawiać z koszulami o jednolitej jasnej barwie i o ton ciemniejszymi spodniami. Możliwości i kombinacji kolorystycznych w tym przypadku może być naprawdę mnóstwo, a ogranicza ją tylko wyobraźnia i adekwatność do sytuacji, w której garnitur czy marynarka mają być noszone.