Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Garnitur w prążki

Garnitur w prążki

    Prążek jest niekwestionowanym klasykiem. Granatowa tkanina z białym prążkiem, czy szary, prążkowany materiał stanowi podstawę oferty wszystkich liczących się tkalni. Różna szerokość i grubość prążków, różny stopień ich wybarwienia w połączeniu z kolorystyką tła daje ogrom możliwości w tworzeniu eleganckich męskich stylizacji. 

    Garnitur czy marynarka we wzór tenis to ponadczasowy deseń, który mają w katalogu wszyscy renomowani producenci odzieży męskiej. To klasyczny wzór, który wywodzi się jeszcze z drugiej połowy XIX wieku. Od lat jest synonimem klasy, elegancji i dobrego gustu. Garnitury w prążki to ulubiony przez prawników, polityków czy ludzi biznesu styl ubierania się. Sprawia, że sylwetka jest dynamiczna i pełna energii, a noszący taki garnitur mężczyzna emanuje siłą. 

    Należy wspomnieć również, że prążkowany materiał tuszuje niedoskonałości sylwetki. Prążki skutecznie odwracają uwagę od mankamentów oraz “wyciągają” i wysmuklają sylwetkę. Nie jest prawdą, że tkanina w prążek ogranicza dobór koszul i krawatów. Prążkowany garnitur możemy z powodzeniem łączyć również z  drobnymi krateczkami czy kropkami.