Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Garnitur na ślub. Dodatki. Część IV

Garnitur na ślub. Dodatki. Część IV

  Dodatki do garnituru ślubnego są nie tylko niezbędnym uzupełnieniem stroju Pana Młodego ale gwarancją eleganckiego wyglądu i świadczą o wyszukanym guście. Dodają klasy i prestiżu, w najmniejszym detalu. Dobrane w odpowiedni sposób sprawią, że każdy garnitur zyska zupełnie inny, bardziej odświętny charakter. W przypadku stylizacji ślubnej są wręcz obowiązkowe.

  Takim obowiązkowym dodatkiem do koszuli ślubnej są spinki do mankietów, kolorystycznie dobrane do obrączki oraz do zegarka, który również jest istotnym elementem stylizacji mężczyzny. Należy zachować umiar i dyskretną elegancję w przypadku stosowania spinek. Ekstrawagancja nie jest absolutnie dobrze widziana w tym przypadku. 

  Spinki do koszuli powinny być jednak widoczne. Rękawy marynarki nie mogą ich całkowicie zakrywać. Koszula powinna wystawać spod rękawa marynarki na około 2 cm, wówczas spinki będą mogły spełnić swoją ozdobną funkcję. Przy zakupie spinek warto zwrócić uwagę ich wielkość, wykończenie, a nade wszystko na styl, który powinien być adekwatny do okazji zaślubin. Lepiej zainwestować w spinki dobrej jakości niż dokonać nieprzemyślanego zakupu, bowiem elegancja to zawsze suma małych detali.

  Pasek do spodni to kolejny detal o niebagatelnym znaczeniu. Powinien być miękki, skórzany z elegancką, lecz delikatną klamrą, która może być spójna z charakterem spinek do mankietów. Kolor i fason paska powinien być dobrany z kolei do butów.

  Buty do stylizacji ślubnej powinny być wykonane z naturalnej skóry, na cienkiej podeszwie i o prostym fasonie, w lekki szpic. W tym wypadku sprawdza się stwierdzenie: im mniej tym lepiej. 

  Skoro już mowa o butach trzeba napisać kilka słów i skarpetach. Przede wszystkim kolor powinien być spójny z butami, a najbezpieczniejsza długość to do połowy łydki. Materiał naturalny, jak np. bawełna to najbardziej komfortowa propozycja, która zapewni, że nawet po całym dniu i nocnej zabawie Pan Młody będzie się czuł wygodnie.