Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Garnitur na ślub. Część I

Garnitur na ślub. Część I

    Ślub to z całą pewnością nadzwyczajne i jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Tego dnia każdy chce czuć się wyjątkowo, a w szczególności najważniejsi bohaterowie wydarzenia – Państwo Młodzi. Jaki powinien być garnitur dla Pana Młodego? Z całą pewnością elegancki i odświętny, tak aby nikt z zaproszonych gości nie miał wątpliwości, kto jest tego dnia najważniejszy.

    Uroczystość zaślubin, a potem wesele, zwłaszcza kiedy jest zaplanowane na kilkadziesiąt osób i więcej to wydarzenia o tyle uroczyste co również wymagające i cokolwiek by nie mówić – stresujące. Dlatego również istotne są takie cechy stroju Pana Młodego jako komfort, wygoda i adekwatność do jego temperamentu. Ważne, aby mężczyzna czuł się dobrze, swobodnie i jednocześnie elegancko. Zarazem ślub to wydarzenie o znacznym poziomie formalności, zatem Pan Młody powinien pamiętać o kilku najistotniejszych kwestiach, które tak naprawdę są kanonem mody męskiej.

    Często wybierane i jednocześnie adekwatne do okoliczności ślubnych są garnitury w kolorze granatu i szarości w jednolitym zestawie, tzn. marynarka i spodnie są wykonane z tego samego materiału. Granat w najciemniejszym swym odcieniu – kolor tzw. midnight blue to jedna z najelegantszych propozycji na ślubną stylizację, ale nie tylko. Jest odpowiednia również na inne bardziej formalne okoliczności. Do garnituru w kolorze najciemniejszego z granatów można dopasować stosowny krawat i poszetkę. Na tak wyjątkową okazję jak ślub najlepsza jest wąska, biała poszetka. Najlepszy i zarazem najprostszy wybór, który nie nastręcza trudności to marynarka zapinana na 2 guziki z klapami w szpic lub otwartymi. Zestaw ślubnego garnituru może również dodatkowo zawierać kamizelkę, jest to jednak dodatkowa propozycja, świetna zwłaszcza dla tych Panów, którzy lubią bawić się modą i nosić 3-częściowe garnitury. Kamizelka może być uszyta z takiego samego materiału co garnitur lub z innego, najlepiej gładkiego, szarego – dopełniając jednocześnie kompletnego obrazu ślubnego ubrania. Garnitury wykonane z tkanin w kolorze ciemnym szarym równie dobrze pasują na ślub. Szary jest kolorem neutralnym i jednocześnie eleganckim, zatem uzupełniony odpowiednio dobranymi dodatkami, jak krawat, poszetka i kwiat w butonierce doskonale sprawdzi się w roli ślubnej stylizacji Pana Młodego.

    Garnitury NOOR od lat towarzyszą naszym klientom podczas ślubów, ponieważ zostały zaprojektowane i uszyte z myślą o tak szczególnych okazjach, jakimi są właśnie śluby i wesela. Zapewniamy indywidualne konsultacje podczas wyboru garnituru nie tylko na ślub, każdemu z naszych Klientów. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego salonu przy ul. Zachodniej 14 we Wrocławiu.